Puchar Tymbarku: Poznaliśmy mistrzów Dolnego Śląska (ZDJĘCIA)

Autor: PJ, red./Gazeta Wrocławska

Data publikacji: 30.03.2017 12:03

Liczba odwiedzin: 3197

Po trzech dniach emocjonujących rozgrywek w Świdnicy poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa dolnośląskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się UKS Lechia Dzierżoniów i UKS „Gryf” Świdnica (kategoria U-8), UKS Wołów i SP 11 Jelenia Góra (kategoria U-10) oraz ZS Wojbórz i SP 45 Wrocław (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo dolnośląskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Puchar Tymbarku: Poznaliśmy mistrzów Dolnego Śląska
 
Puchar Tymbarku: Poznaliśmy mistrzów Dolnego Śląska
fot. Fot. Materiały prasowe

Finały w województwie dolnośląskim rozegrane zostały na terenie MOSiR przy ul. Śląskiej 35a w Świdnicy. Pierwszego dnia rywalizowała najstarsza kategoria wiekowa, drugiego na boiska wybiegły dzieci do lat 10, a ostatniego dnia swoje mecze rozegrała kategoria U-8. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

Wśród dziewcząt w kategorii U-12 złote medale wybiegały piłkarki Zespołu Szkół w Wojborzu, które w finale wygrały ze Szkołą Podstawową nr 2 w Miliczu 4:1.

– Traktuję to w kategorii wielkiego sukcesu, dlatego że dwa razy z rzędu byliśmy tutaj drudzy i przegrywaliśmy w finale. Do trzech razy sztuka, udało się wygrać – cieszył się z sukcesu swoich podopiecznych trener Bogdan Ogrodowczyk.

– Ważne jest to, że dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej mają kontakt ze sportem. Mogą tutaj grać praktycznie przez sześć lat, od najmłodszych kategorii wiekowych i tak się stało z moimi dziewczynami, które teraz wygrały turniej. Jesteśmy niedużą szkołą wiejską, ale mamy filię WKS-u Śląsk, więc zarówno chłopcy, jak i dziewczynki nie tylko grają w szkole na lekcjach WF-u, ale też mają szansę rozwijać swoją pasję w klubach. Staramy się brać udział we wszystkich zawodach na terenie naszego województwa, także lekkoatletycznych, organizujemy spotkania z olimpijczykami i promujemy zdrowie. To przyciąga dzieci, które chcą być wokół sportu - dodał Ogrodowczyk.

W rywalizacji chłopców do lat 12 najwyższą lokatę zajęła ekipa SP 45 Wrocław, rewanżując się SP 6 w Świdnicy za ubiegłoroczną porażkę w półfinale. Finał wygrali 2:0.

– Jeśli chodzi o szkolne turnieje, to jest to dla nas największy sukces. Ci chłopcy nie mają wielu okazji uczestniczyć w tak silnych rozgrywkach szkolnych, więc cieszy nas to zwycięstwo i ten wyjazd do Warszawy, na który już wszyscy czekamy ­– uśmiechał się trener Maciej Bielski.

– To fajna inicjatywa dla dzieci także spoza klubów, gdzie w fajnej formule mogą powalczyć z rówieśnikami. Trenerom daje to szansę na wypatrzenie kolejnych talentów do swoich klubów. Teraz przede wszystkim chcemy pokazać się z dobrej strony w Warszawie, każdy z osobna i sprawdzić się z tymi najlepszymi z całego kraju. No i też miło spędzić czas na Stadionie Narodowym, co będzie wielkim przeżyciem dla chłopców - podkreślił.

Z rywalizacji dziewczynek do lat 10 zwycięsko wyszła drużyna UKS Wołów, która w ładnym stylu dotarła aż do finału, rozprawiając się w nim z zespołem SP Milicz.

– Co roku cel mamy ten sam – jechać do Warszawy i walczyć o złoto finałów ogólnopolskich. Od 2009 udaje nam się tam być, zdobyliśmy już brązowy medal, mamy srebro, więc teraz będziemy walczyć o 1 miejsce – zapowiada trenerka Agnieszka Nowak.

Jaki jest klucz do tych sukcesów? – Promujemy aktywny styl życia, chcemy angażować dziewczynki i promować piłkę nożną kobiet. Nie ma stałych rozgrywek dla dziewczyn w tym wieku, więc to jest dla nas najważniejszy turniej. Kiedy dziewczynki widzą, jak radzą sobie starsze koleżanki, mają motywację, żeby grać i powtórzyć te sukcesy. Trenujemy 3 razy w tygodniu, żeby tak było. Nie jest tak łatwo, bo wczoraj, w kategorii U-12, odpadliśmy przed półfinałem. Dzisiaj się udało i jedziemy, żeby poczuć atmosferę finałów ogólnopolskich - tłumaczy Nowak.

W kategorii U-10 chłopców ostateczny triumf świętował zespół SP 11 Jelenia Góra, który w finale poradził sobie z Akademią Piłkarską ze Świdnicy. Trener Krzysztof Cyrek chwalił mistrzostwa po otrzymaniu pamiątkowego pucharu.

– Jaka jest największa wartość tych zawodów? Zabawa dla dzieciaków i zaszczepianie od małego tej woli walki. Z każdego turnieju wywozi się też doświadczenie, a takie rozgrywki to jest mega przeżycie dla dzieci, tym bardziej zwycięstwo i wyjazd do Warszawy. Dla niektórych marzeniem jest wystąpić na Stadionie Narodowym - mówił trener Krzysztof Cyrek.

W najmłodszej kategorii dziewcząt najlepsza okazała się drużyna UKS Lechia Dzierżoniów, która przy gorącym dopingu swoich kibiców pokonała Olimpijczyka Wałbrzych 6:3. Po meczu trener nie potrafił przypomnieć sobie dokładnego wyniku w meczu finałowym, ale nie to było dla niego najważniejsze. – W piłce nożnej dziewcząt, tym bardziej w kategorii U-8, na co dzień nie bardzo jest się z kim spotkać, rywalizować, a na tym turnieju mamy taką szansę. To był fajny dzień, dużo emocji, a zwycięstwo też jest zawsze miłe - przyznał Paweł Jędrowski.

– To na razie jest gra indywidualna bardziej niż zespołowa, a najbardziej wartościowa w tych rozgrywkach jest otoczka i emocje. Głównym celem szkolenia jest na pewno kadra Polski. Jedna z dziewczyn, która zaczynała w Dzierżoniowie, już w wieku 15 lat broni w kadrze U-17. To powinny być dla nas, trenerów, główne cele – rozwijać dziewczyny i podnosić ich umiejętności, żeby potem zagrały w reprezentacji.

Tego dnia los uśmiechnął się również do gospodarzy, czyli chłopców z drużyny UKS „Gryf” Świdnica, którzy po zremisowanym finale 2:2 z AP Champions Oława przechylili szalę na swoją korzyść w rzutach karnych. Zrewanżowali się tym samym za porażki starszych kolegów ze Świdnicy, którzy w pierwszych dwóch dniach zawodów przegrali finałowe starcia.

W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono też wyróżnić specjalnie drużyny, które wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play” pozwala sędziemu nagradzać zawodników za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego).

SZKÓŁKI PIŁKARSKIE na JF.pl:

Źródło: Puchar Tymbarku: Poznaliśmy mistrzów Dolnego Śląska (Zdjęcia), z serwisu Ekstraklasa.net

Tagi: puchar tymbarku, puchar tymbarku dolny śląsk, art, news, hit, turnieje

Komentarze

Ekipa z boiska

Polecamy

 • Młodzi piłkarze z Wrocławia poznali Roberta Lewandowskiego

  Młodzi piłkarze z Wrocławia poznali Roberta Lewandowskiego

  Autor: Piotr Janas, red.

  Data publikacji: 21.06.2017 14:42

  Liczba odwiedzin: 6748

  W nagrodę za zwycięstwo w XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dzieci spotkały się z reprezentacją Polski. »

 • Real Madryt potwierdził podpisanie kontraktu z "nowym Neymarem"

  Real Madryt potwierdził podpisanie kontraktu z "nowym Neymarem"

  Autor: Press Focus/x-news

  Data publikacji: 23.05.2017 22:52

  Liczba odwiedzin: 4710

  Real Madryt we wtorek oficjalnie potwierdził transfer Viniciusa Juniora. 16-latek obecnie gra w barwach brazylijskiego Flamengo. Mimo młodego wieku, napastnik już został okrzyknięty „nowym Neymarem”. Przez regulamin FIFA, Vinicius Junior do zespołu z Madrytu dołączy dopiero w lipcu 2019 roku. „Królewscy” za Brazylijczyka zapłacą 30 milionów euro, a po spełnieniu dodatkowych warunków kwota ta może wzrosnąć o kolejne 15 milionów. Sam zawodnik w Madrycie ma zarabiać 8 milionów euro netto za sezon. »

 • 19-letni Denis Gojko: Nie mogę spocząć na laurach

  19-letni Denis Gojko: Nie mogę spocząć na laurach

  Autor: Wojciech Grzegorzyca

  Data publikacji: 20.05.2017 23:14

  Liczba odwiedzin: 4423

  - Mam dużo braków, staram się je uzupełniać i chcę dalej się rozwijać. Nie mogę spocząć na laurach, bo w moim przypadku byłoby to katastrofalne - powiedział po meczu z Górnikiem Łęczna wychowanek Piasta Gliwice, Denis Gojko. »

 • Powołania do reprezentacji U-19 na towarzyskie spotkania z Ukrainą

  Powołania do reprezentacji U-19 na towarzyskie spotkania z Ukrainą

  Autor: Kaja Krasnodębska

  Data publikacji: 19.05.2017 17:01

  Liczba odwiedzin: 4406

  Przed Dariuszem Dźwigałą w czerwcu kolejne wyzwanie – po raz pierwszy poprowadzi zgrupowanie z reprezentacją rocznika 1999. Na inaugurację swojej pracy z 18-latkami zaplanował dwa towarzyskie spotkania z Ukrainą. Znane są już nazwiska zawodników na nie powołanych. »

 • Dzieci z dolnośląskiego triumfatorami XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

  Dzieci z dolnośląskiego triumfatorami XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

  Autor: MW

  Data publikacji: 04.05.2017 16:52

  Liczba odwiedzin: 8846

  Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa dolnośląskiego, z których w Wielkim Finale kategorii U-12 chłopców zwyciężyli zawodnicy SP 45 Wrocław. Wśród chłopców do lat 10 najlepsza okazała się drużyna z UKS Irzyk z woj. mazowieckiego (kategoria U-10), a w rozgrywkach dziewczynek zwyciężyły KKS Katowice z woj. śląskiego (kategoria U-10) oraz UKS Ząbkovia Ząbki z woj. mazowieckiego (kategoria U-12). Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca. »

Znajdź nas na Facebooku

Najpopularniejsze

 • 50 najlepszych młodych zawodników 2014 roku - od 15-latka do kata Milanu (TALENTY)

  50 najlepszych młodych zawodników 2014 roku - od 15-latka do kata Milanu (TALENTY)

  Autor: tom

  Data publikacji: 08.12.2014 16:42

  Liczba odwiedzin: 406084

  We współczesnym futbolu coraz młodsi zawodnicy znajdują się w kadrach najlepszych zespołów na świecie. Mimo młodego wieku, wielu z nich posiada już olbrzymie umiejętności. Oto lista 50 najlepszych młodych piłkarzy według JuniorFutbol.pl. »

 • Najlepsze buty piłkarskie 2014 (RANKING, CENY, GALERIA)

  Najlepsze buty piłkarskie 2014 (RANKING, CENY, GALERIA)

  Autor: tom

  Data publikacji: 22.01.2014 13:28

  Liczba odwiedzin: 277024

  Najlepszy buty piłkarskie 2014. Mundial za pasem, więc firmy sportowe "wypuszczają" coraz to nowsze technologicznie, coraz bardziej spektakularne wizualnie modele obuwia piłkarskiego. W formie galerii przygotowaliśmy ranking najlepszych butów piłkarskich na 2014 rok. Znajdziecie tu także ich przybliżone ceny. »

 • "Tejpy" - sposób tuningowania ciała i leczenie doraźne

  "Tejpy" - sposób tuningowania ciała i leczenie doraźne

  Autor: Tomasz Bilewicz

  Data publikacji: 26.11.2013 13:28

  Liczba odwiedzin: 227998

  W niemal każdej transmisji ze sportowego wydarzenia obserwujemy zawodników "obklejonych" kolorowymi taśmami, niekiedy prawie od stóp do głów. Do czego służą "tejpy"? Jak działają? Zapytaliśmy o to fizjoterapeutę Roberta Stebla, człowieka, który "klei" sportowców każdego dnia. »

 • Plebiscyt JF: Wybieramy "ekipę z boiska"! [GŁOSOWANIE]

  Plebiscyt JF: Wybieramy "ekipę z boiska"! [GŁOSOWANIE]

  Autor: JuniorFutbol.pl

  Data publikacji: 27.03.2014 09:57

  Liczba odwiedzin: 153035

  [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] Która "ekipa z boiska" zgarnie komplet markowych strojów piłkarskich? Konkurs JuniorFutbol.pl wchodzi w decydującą fazę. Do 2 kwietnia czekamy na Wasze głosy w plebiscycie na najbardziej oryginalną piłkarską ekipę! »

 • NIKE HYPERVENOM (opinie, cena, sklepy)

  NIKE HYPERVENOM (opinie, cena, sklepy)

  Autor: mgs

  Data publikacji: 04.11.2013 11:35

  Liczba odwiedzin: 121212

  Najnowszy model butów piłkarskich Nike Hypervenom z serii Nike Hi-Vis to zaawansowany technologicznie produkt przygotowany specjalnie dla zawodników grających na pozycji napastnika. W Hypervenomach gra między innymi polski supersnajper Robert Lewandowski. »

 • Jadłospis piłkarza: Kuba Rzeźniczak tłumaczy jak powinien odżywiać się zawodowiec

  Jadłospis piłkarza: Kuba Rzeźniczak tłumaczy jak powinien odżywiać się zawodowiec

  Autor: Tomasz Bilewicz

  Data publikacji: 19.09.2013 15:23

  Liczba odwiedzin: 116894

  Obrońca Legii Warszawa i reprezentacji Polski Jakub Rzeźniczak w ostatnich miesiącach imponuje formą. Skąd taka dyspozycja? Co oprócz systematycznego, rzetelnego treningu, niesłabnącej motywacji i ambicji jest niezbędne, by osiągnąć i utrzymać optymalną formę? Kuba Rzeźniczak odpowiada: jedzenie. »

SPONSOR SERWISU

Polska Press sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie JuniorFutbol.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej »
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej »

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.